Adwokat ds. prawa do niezależnego audytu w Sopot

Adwokat Agnieszka Grzywacz jest współtwórcą Energia i Biznes Kancelarii Adwokacko – Radcowskiej. W 2015 roku wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Posiada 7 letnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z branży energetycznej, w s...

Adwokat Agnieszka Grzywacz jest współtwórcą Energia i Biznes Kancelarii Adwokacko – Radcowskiej. W 2015 roku wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Posiada 7 letnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z branży energetycznej, w szczególności zajmujących się obrotem energią elektryczną i wytwarzaniem energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, w tym w instalacjach termicznego przekształcania odpadów oraz z wykorzystaniem gazu pochodzącego ze składowisk odpadów.

Pani Agnieszka jest partnerem dla podmiotów działających na rynku energetycznym, w szczególności wytwórców, spółek obrotu oraz dystrybucji energią elektryczną. Specjalizuje się przy tym w obsłudze podmiotów realizujących inwestycje w odnawialne źródła energii. Doradza także w zakresie zamówień publicznych, inwestycji realizowanych w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego oraz zagadnień związanych z gospodarką odpadami i ochroną środowiska.

Kancelaria posiada również doświadczenie w zakresie windykacji należności, zarówno na etapie przedsądowym, jak i sądowym, w tym w prowadzeniu negocjacji z dłużnikami oraz stosowaniu optymalnych zabezpieczeń na wypadek niewypłacalności kontrahentów.

Dla swoich Klientów Adwokat Agnieszka Grzywacz tworzy również szczegółowe procedury i instrukcje pozwalające na sprawne prowadzenie i monitorowanie procesów windykacyjnych.

a.grzywacz@eibkancelaria.pl
0
0
1

‍⚖️ Od ponad dekady wspieram moich klientów w najważniejszych momentach ich życia. Moje wykształcenie prawnicze zdobyłem na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie ukończyłem zarówno Wydział Prawa, jak i Wydział Zarządzania. Aplikację adwokacką odbyłem w Pomorskiej...

‍⚖️ Od ponad dekady wspieram moich klientów w najważniejszych momentach ich życia. Moje wykształcenie prawnicze zdobyłem na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie ukończyłem zarówno Wydział Prawa, jak i Wydział Zarządzania. Aplikację adwokacką odbyłem w Pomorskiej Izbie Adwokackiej, a dzięki wiedzy z zakresu psychologii, mogę jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby moich klientów.

Moja specjalizacja obejmuje przede wszystkim sprawy rozwodowe i spadkowe, gdzie oprócz gruntownej znajomości prawa, kluczowe jest zrozumienie ludzkich emocji. W trudnych sprawach, takich jak rozwód czy dziedziczenie, psychologia odgrywa nieocenioną rolę. Dzięki niej potrafię nie tylko skutecznie doradzać, ale także pomagać klientom radzić sobie z emocjonalnym stresem, który często towarzyszy tym sytuacjom. Zrozumienie emocji jest tak samo ważne, jak znajomość przepisów prawnych.

Dlaczego prawo rodzinne i spadkowe? To dziedziny, w których mogę najbardziej wspierać ludzkie interesy, a satysfakcja klientów motywuje mnie do dalszego działania. Nie postrzegam mojej pracy jako wyzwania, lecz jako pasję, którą realizuję, pomagając ludziom w ochronie ich praw. Dzięki temu mogę w pełni skoncentrować się na moich specjalizacjach, co pozwala mi osiągać sukcesy w prowadzeniu spraw.

Moja kancelaria mieści się w Sopocie, a także posiadam oddziały w Gdańsku i Warszawie. Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak wideorozmowy, mam także klientów z zagranicy. Pomagam głównie klientom z województwa pomorskiego i mazowieckiego, ale otwartość na nowe technologie sprawia, że granice geograficzne nie stanowią przeszkody.

Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego, jestem tutaj, aby Ci pomóc. Skontaktuj się ze mną! ⚖️

Adres kancelarii:

  • ul. Władysława IV 19/1, 81-703 Sopot
  • ul. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk
  • al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
kontakt@dominikfilip.pl
0
0
1

Zdobądź więcej klientów!

Aby promować swój profil, skontaktuj się z nami.

Kontakt z serwisem

Pytania i odpowiedzi dotyczące Prawo do Niezależnego Audytu

Jakie są zasady dotyczące ochrony danych osobowych w Polsce? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Chciałbym wiedzieć, jak chronić moje dane osobowe i jakie prawa mam w związku z ich przetwarzaniem.

Przejdź do odpowiedzi

Jakie są zasady przyznawania odszkodowań za wypadki drogowe? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Uległem wypadkowi drogowemu. Jakie odszkodowanie mogę otrzymać i jak je uzyskać?

Przejdź do odpowiedzi

Jakie są zasady wynajmu lokalu użytkowego w Polsce? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Chciałbym wynająć lokal użytkowy w Polsce. Jakie zasady obowiązują przy zawieraniu umowy najmu?

Przejdź do odpowiedzi

Co zrobić, jeśli zostałem oszukany przez sprzedawcę? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Zakupiłem produkt, który okazał się wadliwy. Jakie mam prawa jako konsument w Polsce?

Przejdź do odpowiedzi

Najnowsze artykuły

Jak pociągnąć kogoś do odpowiedzialności za zniesławienie w Polsce?

Zniesławienie to poważne naruszenie reputacji, które może prowadzić do licznych szkód osobistych i zawodowych. Jeśli ktoś rozpowszechnia o Tobie fałszywe informacje, które szkalują Twoje imię i honor, masz prawo podjąć kroki prawne, aby pociągnąć tę osobę do odpowiedzialności. W Polsce procedura dochodzenia sprawiedliwości w takich sprawach jest dobrze uregulowana, a osoby, które dopuściły się zniesławienia, […]

0
0
0

Jak odzyskać dług w Polsce? Przewodnik krok po kroku

Zadłużenie to poważny problem, z którym zmaga się wielu ludzi i firm w Polsce. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy przedsiębiorcą, odzyskanie długu może stanowić wyzwanie. W Polsce istnieje jednak wiele legalnych metod, które pozwalają na odzyskanie należności w sposób profesjonalny i zgodny z prawem. W tym artykule przedstawiamy szczegółowy przewodnik, jak skutecznie […]

0
0
0

Co zrobić po wypadku drogowym w Polsce? Poradnik prawny

Wypadek drogowy to stresujące i nieprzyjemne doświadczenie, które może mieć poważne konsekwencje, zarówno fizyczne, jak i prawne. W Polsce, podobnie jak w innych krajach, istnieją określone zasady postępowania, które mogą pomóc Ci ochronić swoje prawa po wypadku. W tym artykule przedstawiamy, jak postępować po wypadku drogowym, aby chronić siebie i swoje interesy, a także jak […]

0
0
0

Niezgodne z prawem zwolnienie i przywrócenie do pracy w Polsce – Jak chronić swoje prawa?

Zwolnienie z pracy to zawsze trudna sytuacja, a w przypadku gdy jest to zwolnienie niezgodne z prawem, staje się to jeszcze bardziej problematyczne. W Polsce pracownicy są dobrze chronieni przed nieuzasadnionym rozwiązaniem umowy o pracę, jednak wciąż wiele osób nie zna swoich praw i procedur, które mogą pomóc im w dochodzeniu sprawiedliwości. W tym artykule […]

0
0
0
Do wszystkich artykułów

Ludzie również pytają:

Najlepsi prawnicy w Sopot

Zgromadziliśmy listę najlepszych prawników w Sopot z pełnymi informacjami. Ceny, opinie, numery telefonów i adresy.

Opinie prawników w Sopot

Na naszej platformie znajdują się prawdziwe opinie o prawnikach, nie usuwamy negatywnych recenzji i nie ma możliwości manipulacji nimi.

Ile kosztuje konsultacja prawnika w Sopot?

Konsultacja prawników w Sopot zaczyna się od 200 PLN i więcej (ceny mogą się różnić w zależności od stopnia skomplikowania sprawy oraz formy odpowiedzi).

Czy można uzyskać usługi prawnika w Sopot za darmo?

Na początek sformułuj swoje pytanie jasno i zwięźle i spróbuj je zadać. Jeśli nie jest ono skomplikowane i można na nie szybko odpowiedzieć, prawnicy często udzielają bezpłatnych odpowiedzi. Jednak to prawnik decyduje o kosztach konsultacji.

Gdzie szukać dobrego prawnika w Sopot?

Można to zrobić na polskim serwisie do wyszukiwania prawników Prawnik-pl.com całkowicie za darmo. Warto wiedzieć, że wygodne wyszukiwanie i kontakt ze specjalistą są bezpłatne, natomiast sama konsultacja i usługi specjalistów mogą być płatne.

Ile kosztuje zatrudnienie prawnika w Sopot?

Ceny usług prawników zależą od zakresu pracy i stopnia skomplikowania sprawy. Średnio usługi prawnika zaczynają się od 200 PLN. Wybieraj kandydatów na podstawie ocen i opinii. Wielu z nich posiada przykłady zrealizowanych spraw!

Jaka jest różnica między adwokatem a prawnikiem?

Adwokat może prowadzić sprawy w postępowaniach karnych. Zakres działalności prawnika, w odróżnieniu od adwokata, jest ograniczony. Prawnik specjalizuje się głównie w sprawach cywilnych, takich jak spory pracownicze, windykacja należności, przygotowanie umów, spory mieszkaniowe i gruntowe itp.

 

Kiedy należy zwrócić się do prawnika?

Kiedy należy zwrócić się do prawnika? Ludzie decydują się na wizytę u prawnika, gdy napotykają poważne trudności. W Sopot do profesjonalnej pomocy prawnej często sięgają, gdy sprawa jest już w sądzie lub urzędzie i nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Co gorsza, czasem sprawa jest już przegrana. Dlatego radzimy nie zwlekać z kontaktem i rozwiązać problem „na brzegu”.

Co wchodzi w skład konsultacji prawnej?

Konsultacja prawna zazwyczaj obejmuje kilka kluczowych elementów:

  1. Analiza sytuacji: Prawnik bada szczegóły sprawy i związane z nią dokumenty, aby zrozumieć problem prawny klienta.

  2. Ocena prawna: Prawnik dostarcza informacji o obowiązujących przepisach oraz ocenia potencjalne ryzyka i konsekwencje.

  3. Rekomendacje: Na podstawie analizy i oceny prawnik proponuje strategie rozwiązania problemu i wyjaśnia możliwe opcje działania.

  4. Dokumentacja: Konsultacja może obejmować pomoc w sporządzaniu lub weryfikacji dokumentów prawnych, takich jak umowy czy wnioski.

  5. Odpowiedzi na pytania: Klient ma możliwość zadawania pytań dotyczących sprawy, a prawnik na nie odpowiada, dostarczając wyjaśnień.

  6. Dalsze kroki: Prawnik wyjaśnia klientowi, jakie działania należy podjąć po konsultacji, w tym ewentualne kroki prawne lub dodatkowe usługi.