Adwokat ds. zarządzania licencjami telekomunikacyjnymi w Wrocław

Jako adwokat mogę pochwalić się zarówno wieloletnim i wszechstronnym doświadczeniem w pracy zawodowej, jak również współpracą z cenionymi i doświadczonymi wrocławskimi kancelariami adwokackimi. Wyróżnia mnie elastyczne i indywidualne podejście do każdego Klienta i jego potrzeb.

dalej

Jako adwokat mogę pochwalić się zarówno wieloletnim i wszechstronnym doświadczeniem w pracy zawodowej, jak również współpracą z cenionymi i doświadczonymi wrocławskimi kancelariami adwokackimi. Wyróżnia mnie elastyczne i indywidualne podejście do każdego Klienta i jego potrzeb.

Tradycja wykonywania zawodu adwokata w mojej rodzinie sięga trzech pokoleń, wobec czego jestem ogromnie dumny, że mogę być jej kontynuatorem, świadcząc pomoc prawną.

Jestem adwokatem wpisanym na listę adwokatów Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Posiadam wieloletnie doświadczenie, które zdobywałem w renomowanych wrocławskich kancelariach adwokackich. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim odbyłem aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej we Wrocławiu.

Świadczyłem usługi prawne między innymi na rzecz największych polskich spółek sektora energetycznego, syndyków masy upadłości, w tym m.in. w związku z jedną z największych wrocławskich upadłości w branży budowlanej, grup kapitałowych oraz podmiotów zagranicznych. Ponadto reprezentowałem w sądach oraz przed organami administracji wielu polskich przedsiębiorców z branż budowlanej, produkcyjnej, przewozowej oraz medycznej, jak również świadczyłem kompleksową obsługę prawną na ich rzecz.

Ponadto współpracowałem z kancelariami specjalizującymi się w indywidualnej pomocy prawnej, w których zdobyłem doświadczenie z zakresu: prawa rodzinnego - rozwody, podziały majątku, prawa cywilnego - odszkodowania i spadki, prawo karne- obrona oskarżonych, reprezentacja pokrzywdzonych.

Uzyskałem certyfikat angielskiego prawniczego Test of Legal English Skills - Higher (TOLES) - jedyny egzamin
z prawniczego języka angielskiego powszechnie uznawany przez kancelarie w Wielkiej Brytanii oraz na całym świecie. Powyższy certyfikat potwierdza kompetencje językowe w obsłudze klientów zagranicznych na najwyższym z możliwych poziomów.

0
0
1

RITE to Kancelaria adwokacka skupiona na sukcesie biznesowym klientów. Świadczymy usługi z pogranicza prawa, podatków i biznesu, by zapewnić naszym klientom rozwój i spokój ducha. Wywodzimy się z Wrocławia - działamy w całej Polsce. RITE tworzą eksperci z różnych dziedzin prawa, świadomi wpływy sp...

RITE to Kancelaria adwokacka skupiona na sukcesie biznesowym klientów. Świadczymy usługi z pogranicza prawa, podatków i biznesu, by zapewnić naszym klientom rozwój i spokój ducha. Wywodzimy się z Wrocławia - działamy w całej Polsce. RITE tworzą eksperci z różnych dziedzin prawa, świadomi wpływy specjalistycznej wiedzy na sukces w biznesie. Połączyła nas wspólna pasja do prawa i podatków. W działaniu wspiera nas technologia. Serdecznie zapraszamy do współpracy - skorzystaj z naszego formularza na stronie internetowej www.rite.pl i umów się z nami na spotkanie.

0
0
1

Adwokat Karol Sobkowiak - Jestem adwokatem prowadzącym własną Kancelarię Adwokacką we Wrocławiu, w ramach której zajmuje się głównie sprawami znajdującymi się w obszarze prawa rodzinnego, prawa cywilnego, prawa spadkowego, prawa medycznego, szeroko pojętego prawa karnego oraz świa...

Adwokat Karol Sobkowiak - Jestem adwokatem prowadzącym własną Kancelarię Adwokacką we Wrocławiu, w ramach której zajmuje się głównie sprawami znajdującymi się w obszarze prawa rodzinnego, prawa cywilnego, prawa spadkowego, prawa medycznego, szeroko pojętego prawa karnego oraz świadczę pomoc i obsługę dedykowaną przedsiębiorcom.

W celu zapewnienia kompleksowych usług współpracuję z prawnikami i specjalistami z różnych dziedzin, w tym kancelariami notarialnymi oraz komorniczymi.

Szczegółowy opis specjalizacji znajdziecie Państwo na www.adwokat-sobkowiak.pl

Karol Sobkowiak – Adwokat Wrocław

0
0
0

Pytania i odpowiedzi dotyczące Zarządzanie Licencjami Telekomunikacyjnymi

Co zrobić, jeśli jestem ofiarą przemocy domowej? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Jestem ofiarą przemocy domowej. Jakie mam prawa w Polsce i jakie kroki mogę podjąć, aby się chronić?

Przejdź do odpowiedzi

Urząd skarbowy ogłosił kontrolę mojej firmy. Jakie mam prawa i obowiązki w tym przypadku?

Przejdź do odpowiedzi

Jakie mam obowiązki podatkowe jako przedsiębiorca w Polsce? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Jestem właścicielem firmy. Jakie obowiązki podatkowe muszę spełniać w Polsce?

Przejdź do odpowiedzi

Co zrobić, jeśli zostałem oszukany przez sprzedawcę? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Zakupiłem produkt, który okazał się wadliwy. Jakie mam prawa jako konsument w Polsce?

Przejdź do odpowiedzi

Jakie prawa mam, jeśli zostałem bezprawnie zwolniony z pracy? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
2
15.12.2024

Zostałem zwolniony z pracy bez podania przyczyny. Jakie kroki mogę podjąć, aby odzyskać moje stanowisko?

Przejdź do odpowiedzi

Jakie są zasady spadkowe w Polsce? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Moja babcia zmarła, a ja nie wiem, jak wygląda proces dziedziczenia. Jakie są zasady dziedziczenia w Polsce?

Przejdź do odpowiedzi

Co zrobić, jeśli mam zaległości podatkowe? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
1
15.12.2024

Mam zaległości podatkowe w Polsce. Jakie kroki muszę podjąć, aby uregulować sytuację?

Przejdź do odpowiedzi

Jakie prawa mam jako pracownik na urlopie macierzyńskim? 1 odpowiedź

1 odpowiedź
0
0
0
15.12.2024

Jestem w ciąży i planuję skorzystać z urlopu macierzyńskiego. Jakie prawa przysługują mi w tym okresie?

Przejdź do odpowiedzi

Najnowsze artykuły

Praca zdalna w Polsce w 2025 roku: prawa pracowników i obowiązki pracodawców

Praca zdalna w Polsce w 2025 roku: prawa pracowników i obowiązki pracodawców

Praca zdalna na stałe wpisała się w polski rynek pracy. Według raportu GUS, w 2024 roku aż 36% zatrudnionych Polaków pracowało przynajmniej częściowo zdalnie. W 2025 roku obowiązują nowe przepisy, które regulują zarówno prawa pracowników, jak i obowiązki pracodawców w zakresie pracy zdalnej. W tym artykule szczegółowo przedstawimy aktualne regulacje, obowiązujące standardy oraz podpowiemy, jak […]

0
0
2
Co zrobić, jeśli padniesz ofiarą oszustwa w Polsce?

Co zrobić, jeśli padniesz ofiarą oszustwa w Polsce?

Oszustwa w Polsce stają się coraz powszechniejsze – szczególnie te dokonywane przez internet, telefon lub z wykorzystaniem fałszywej tożsamości. Jeśli padłeś ofiarą oszustwa, ważne jest szybkie i zdecydowane działanie. Poniżej znajdziesz kompletny przewodnik, co zrobić krok po kroku, aby zminimalizować straty i zwiększyć szanse na odzyskanie pieniędzy. Statystyki oszustw w Polsce (2023) Rodzaj oszustwa Liczba […]

0
0
1

Jak pociągnąć kogoś do odpowiedzialności za zniesławienie w Polsce?

Zniesławienie to poważne naruszenie reputacji, które może prowadzić do licznych szkód osobistych i zawodowych. Jeśli ktoś rozpowszechnia o Tobie fałszywe informacje, które szkalują Twoje imię i honor, masz prawo podjąć kroki prawne, aby pociągnąć tę osobę do odpowiedzialności. W Polsce procedura dochodzenia sprawiedliwości w takich sprawach jest dobrze uregulowana, a osoby, które dopuściły się zniesławienia, […]

0
0
3

Jak odzyskać dług w Polsce? Przewodnik krok po kroku

Zadłużenie to poważny problem, z którym zmaga się wielu ludzi i firm w Polsce. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy przedsiębiorcą, odzyskanie długu może stanowić wyzwanie. W Polsce istnieje jednak wiele legalnych metod, które pozwalają na odzyskanie należności w sposób profesjonalny i zgodny z prawem. W tym artykule przedstawiamy szczegółowy przewodnik, jak skutecznie […]

0
0
2

Co zrobić po wypadku drogowym w Polsce? Poradnik prawny

Wypadek drogowy to stresujące i nieprzyjemne doświadczenie, które może mieć poważne konsekwencje, zarówno fizyczne, jak i prawne. W Polsce, podobnie jak w innych krajach, istnieją określone zasady postępowania, które mogą pomóc Ci ochronić swoje prawa po wypadku. W tym artykule przedstawiamy, jak postępować po wypadku drogowym, aby chronić siebie i swoje interesy, a także jak […]

0
0
1

Niezgodne z prawem zwolnienie i przywrócenie do pracy w Polsce – Jak chronić swoje prawa?

Zwolnienie z pracy to zawsze trudna sytuacja, a w przypadku gdy jest to zwolnienie niezgodne z prawem, staje się to jeszcze bardziej problematyczne. W Polsce pracownicy są dobrze chronieni przed nieuzasadnionym rozwiązaniem umowy o pracę, jednak wciąż wiele osób nie zna swoich praw i procedur, które mogą pomóc im w dochodzeniu sprawiedliwości. W tym artykule […]

0
0
0
Do wszystkich artykułów

Ludzie również pytają:

Najlepsi prawnicy w Wrocław

Zgromadziliśmy listę najlepszych prawników w Wrocław z pełnymi informacjami. Ceny, opinie, numery telefonów i adresy.

Opinie prawników w Wrocław

Na naszej platformie znajdują się prawdziwe opinie o prawnikach, nie usuwamy negatywnych recenzji i nie ma możliwości manipulacji nimi.

Ile kosztuje konsultacja prawnika w Wrocław?

Konsultacja prawników w Wrocław zaczyna się od 200 PLN i więcej (ceny mogą się różnić w zależności od stopnia skomplikowania sprawy oraz formy odpowiedzi).

Czy można uzyskać usługi prawnika w Wrocław za darmo?

Na początek sformułuj swoje pytanie jasno i zwięźle i spróbuj je zadać. Jeśli nie jest ono skomplikowane i można na nie szybko odpowiedzieć, prawnicy często udzielają bezpłatnych odpowiedzi. Jednak to prawnik decyduje o kosztach konsultacji.

Gdzie szukać dobrego prawnika w Wrocław?

Można to zrobić na polskim serwisie do wyszukiwania prawników Prawnik-pl.com całkowicie za darmo. Warto wiedzieć, że wygodne wyszukiwanie i kontakt ze specjalistą są bezpłatne, natomiast sama konsultacja i usługi specjalistów mogą być płatne.

Ile kosztuje zatrudnienie prawnika w Wrocław?

Ceny usług prawników zależą od zakresu pracy i stopnia skomplikowania sprawy. Średnio usługi prawnika zaczynają się od 200 PLN. Wybieraj kandydatów na podstawie ocen i opinii. Wielu z nich posiada przykłady zrealizowanych spraw!

Jaka jest różnica między adwokatem a prawnikiem?

Adwokat może prowadzić sprawy w postępowaniach karnych. Zakres działalności prawnika, w odróżnieniu od adwokata, jest ograniczony. Prawnik specjalizuje się głównie w sprawach cywilnych, takich jak spory pracownicze, windykacja należności, przygotowanie umów, spory mieszkaniowe i gruntowe itp.

 

Kiedy należy zwrócić się do prawnika?

Kiedy należy zwrócić się do prawnika? Ludzie decydują się na wizytę u prawnika, gdy napotykają poważne trudności. W Wrocław do profesjonalnej pomocy prawnej często sięgają, gdy sprawa jest już w sądzie lub urzędzie i nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Co gorsza, czasem sprawa jest już przegrana. Dlatego radzimy nie zwlekać z kontaktem i rozwiązać problem „na brzegu”.

Co wchodzi w skład konsultacji prawnej?

Konsultacja prawna zazwyczaj obejmuje kilka kluczowych elementów:

  1. Analiza sytuacji: Prawnik bada szczegóły sprawy i związane z nią dokumenty, aby zrozumieć problem prawny klienta.

  2. Ocena prawna: Prawnik dostarcza informacji o obowiązujących przepisach oraz ocenia potencjalne ryzyka i konsekwencje.

  3. Rekomendacje: Na podstawie analizy i oceny prawnik proponuje strategie rozwiązania problemu i wyjaśnia możliwe opcje działania.

  4. Dokumentacja: Konsultacja może obejmować pomoc w sporządzaniu lub weryfikacji dokumentów prawnych, takich jak umowy czy wnioski.

  5. Odpowiedzi na pytania: Klient ma możliwość zadawania pytań dotyczących sprawy, a prawnik na nie odpowiada, dostarczając wyjaśnień.

  6. Dalsze kroki: Prawnik wyjaśnia klientowi, jakie działania należy podjąć po konsultacji, w tym ewentualne kroki prawne lub dodatkowe usługi.